Select Page

Tryout Results

Blackhawks 2022-23 Season

Click on the “+” of each birth year below to see 2022-23 team placements.

 

Families have until 12:00 p.m. CST on Friday, August 5th to accept or decline their roster spots.

 

You can accept or decline your spot by logging in to your account after you have recevied your team placement email.

*Some players may be placed up one age group to combine teams

RESULTS
2012 Boys
BLACK   RED GOLD WHITE
Allen Boukari Bass Andraca
Asplund Breen Benson Bornsztein
Bezdicek Hackett McCoy Cobbins Buege
Brand Hou Feigal Doyle
Kreuziger Johnson Hennessey Habbas
Mejia Mancia Ortega Hernlem Higinbotham
Mondragon Nikolou Lane Jones
Mortellaro Rodriguez Lang Jones-White
O’Hara Schletz Mercado McInroy
Rico Shilling Muse Nguyen
Rodriguez lopez Simmons Olson Padilla
Rudser Smaka Sale Yang
Sekpah Turay Stewart Yathortou
Coach: Saul Rosales Westra Vereecke Yoe
Coach: James Soe Coach: Carlos Moreno-Maya Coach: Garret McDermott

 

 

2012 Girls
BLACK   RED
Carroll Amundson
Collins Brady
Geise Chandler
Hafenbrack Foley
McGibbon Hay
Nathe Heller
Olson Hidalgo
Patronski Jandora
Repa McManimon
Sanders Moore
Servaty Schulz
Spidahl Tickner, H.
Williamson Wengler
Zorn Woster
Coach: Javi Cruz Yang
Coach: Javi Cruz

*Additional players are placed on 2011-2012 Red team

2011 Boys
BLACK   RED GOLD WHITE   GREY
Banks Bagwe Andrianakos Craig Atkinson
Bonello Hernandez Barrera Gemeda Chevrier
Burgos Frias Karli Bass Greene Elsaied
Chindavong Lueck Dady Keitel Grussing
Dohm Mohamed Hauer Kent Hirmoge
Foss Nunberg Knopke-Mooney Lukanen Medrano
Htoo Puczko Lopez, M. Madson Miltner
Jodzio Ramirez Olsen Krengel Murray Moua
Nukala Renner Pawlicki Porter Ramirez Regaldo
Ruiz Hernandez Sanchez Vega Robbins, B. Robles Ryberg
Sanchez Sherwood Robbins, L. Rorvig Schmitt
Scholl Sullivan Ruhland Thor Theis
Stevens Vue Walsh Yang Vosylius
Zupka Wambeke Welter
Coach: Brian Catrine Young Coach: Adrian Ferrier Coach: Carlos Moreno-Maya Coach: Roberto Hernandez
Coach: Ben Gaddis
2011 Girls
2011 BLACK   2011-2012 RED
Anderson Brookes
Bluhm Coronoda
Bruun David
Exley Feintech
Gamache Gamache
Grimsrud Greene
Iaria Hackett McCoy
Ingles, R. Hansen
Karl Hilton
Kroska Hunter
Martin Menke
Rieke Miller
Spende Pliego
Tickner, L. Sessoms
Walter True, S.
Coach: Megan Kaczmarek Coach: Megan Kaczmarek
2010 Boys
BLACK   RED GOLD
Aman Allen Amos
Breen Bergquist Burns
Buege Bergum Cooper-O’Brien
Chang Connelly Curran
Djevi Feia Da Cruz
Engebretson Freeman Guettler
Hernandez-Gil, A. Geise Lang Peterson
Lazaryuk Gibson Downie Lee Gonzalez
Lopez Halland McCarthy
Markowitz Mulet King Munezero
Molina Lee Peterson
Poindexter Ratwik Taher
Reszetar Smith Villafranca
Sanchez Vega, S. Talbot Young
Sibri Yang Coach: Chou Lee
Tapia Ayala Coach: Adrian Ferrier
Vang, E.
Vang, T.
Wengelewski
Coach: Meng Lee
2010 Girls
BLACK RED
Ames Bezdicek
Azocar Bluhm
Buri Boysen
Byrnes Burns
Crisham Carlson
Gaddis Chadaga
Hamel Gottlieb
Hansen Grossman
Lowman LeRoux
McGibbon McRoberts
McGill Randle
Obi Reents
Perez Robinson
Taurinskas Seeger
Vanasse Wieneke
Voshell Coach: Lili Hagg
Coach: Fitsum Tegene

*Additional players are placed on the 2009-2010 Girls Red team

2009 Boys
BLACK   RED GOLD WHITE
Alejandro Aviles Hernandez, D. Agudo Arias
Arcentales Carlin Franco Omana Bay
Brummel Dah Gonzalez, A. Clark
Cortez Correa De Dios Gruszka Coelho
England Deardurff Hansen, J. Dent
Hafenbrack Gonzalez, C Hennum Fernandez
Hansen, I. Hernandez, A. Hernandez-Gil R. Graupman
Hickle Htway Hilton Grover
Hoyt Iwaszkowiec Houndji Hill-Malvick
Lopez Salvador Johnson Jirik Innes
Phillips Klimoski Macheel Jara
Rodriguez Hernandez Lopez Manowski Lawson
Sanchez Maya Ndiaye Martin
Sroka Ready Portoviejo Martinez
Turnbow Shrestha Sampson Milazzo
Waibel Sullivan Tarasek Omtri
Zmira Tun Turay Rosso
Coach: Brian Catrine Vivas cortez Vue Ruhland
Coach: Joe Bell Waltz Walker
Zorn Zou
Coach: Fernando Jimenez Coach: Chou Lee
2009 Girls
2009 BLACK   2009-2010 RED
Aase Barbagallo
Bublitz Brink
Engholm Christenson
Guild Galvan-Gomez
Hennessey Gaspard
Htoo Hernandez
Kim Kane
Modisett Lien
Murray Pezzella Lightner
Nguyen Lloyd
Pelatt Roberts
Rieke Tickner, E.
Sanchez Rodriguez Westra
Shultz Coach: TBD
Simmons
Waska
Coach: Ben Gaddis
2008 Boys
BLACK   RED GOLD   WHITE
Alemu Arcentales Ames Cabrera
Brown Atkinson Bedford Chimedesa
Cornett Bjorgvinsson Bischoff Elwartowski
de Leon Bradbury Fineberg Erickson
Johnson Bryan Gamache Garza
Kroska Cortez Correa Hanson Hess
Lee, K. Cramer Meaney Jara
Messi Escobar Mechelke Lind
Ogg Lee, E. Miller Milligan-Wells
Olivo Martin Phillips Moyne
Pandey Mata Reyes Mina Myo
Quezada Ruelas McCann Robbins Sanchez
Rankin Niyogisubizo Shenkutie Tapia, A.
Sonner Ocampo Thompson Walker
Tran Perez Casiano Tolera Winsell
Tun Ramos Arce Vaplon Zan
Xiong, Y. Rivera Williamson Coach: Roberto Hernandez
Zenebe Sherwood Xiong, B.
Coach: Carter Albrecht Tidwell Yang
Coach: Gerard Lagos ZumBahlen
Coach: Fernando Jimenez
2008 Girls
BLACK
Barsanti
Burgos Frias
Clark
Crosby
Currie Ickes
Freitag
Frias
Hochuli
Ingles
Iwaszkowiec
Joers
Lee, D.
Lightner
McCarthy
Nguyen
Roman
Teske
Vang
Welke
Yaeger
Coach: Karah Lodge

*Additional girls have been placed on the 2007-2008 Girls Red team

2007 Boys
BLACK   RED GOLD WHITE
Flashing Boukari Burns Agudo
Geedi Chit Caucutt Cervantes Burgos
Henke Cortina Romero Elenbaas Cha
Htoo Dahl Graeve Denne
Innes Granberg Johnson Elnour
Lindeman Granja Kabalan Gonzalez diaz
Lopez Jimenez Knopke-Mooney Gurung
Lynch-McKinney Lor Koontz Hernandez gil, M
Magana Luchsinger Calcines Leifeld Ludwig
McCarr Mancilla Mejia Maldonado
McConnell Pfaff Merritt Padilla
Moseman Shrestha Munson Qaid
Palma, C. Simmons Poynter Shenkutie
Rocha Menjivar Sullivan Rojas Shire
Straub Taylor Sarmiento Guzman Solis
Voshell Ventura Stoick Torres
Whitcomb Yang Thompson Valle Perez
Wynn Zamora Menjivar van Oosterom Xiong, J.
Coach: Ahmed Charai Vargas Hipple Coach: TBD
Weinstine
Coach: Joe Crosby
2007 Girls

 

2007 BLACK   2007-2008 RED 2007-2008 GOLD
Acker Akins Biruk
Azocar Ayd Dietz
Barrett Baidoo Drahn
England Barsness Geise
Higgins Burnett Grove
Hoyt Delgado Hendricks
Jackson Erickson Janssen
Ledesma Haldorson Katras
Little Haveman Lee, R.
Lopez Kharbanda Martinez-Garcia
McCabe Luger Mix
Murray Lutgen Mutesi
Peleska Ramirez O’Malley
Ruiz Torrejon Ryan Bradley Owah
Scheid Sanchez-Esparza Smith
Coach: Chris Scanlon Schwie Stremcha
Walsh Walker
Wosepka Coach: TBD
Coach: Jamie Hagg
2006 Boys
BLACK   RED   GOLD
Chaguan Agudo Medina Barboza
Dunigan Andrade Burns
Gallegos Catrine Butler
Hafenbrack Cedeno David
Havelak Giuliani Fineberg
Ibarra Griggs LeRoux Gonzalez
Ibraheem Hart Gray
Kim Htoo Hernandez Lopez
Lee Jefferson Kabeya
Madden Kallon Larson
Murray Pezzella Kolegas Lightner
Nyembwe Krinke Lopez-Romero
Ooga Molina Lubajua
Pannkuk Ortiz Mancia Ortega
Poston Romo Quizhpi
Soto jr Ryan Sanisaca Juncal
Walker Sibri Pina Sekizovic
Wynn Skally Soe, K.
Coach: Carter Albrecht Soe, T. Soe, N.
Villegas Rosales Tostado Sanchez
Coach: Seth Natala Weimholt
Wrigley
Zelada
Coach: Iba Ndaw
2006 Girls
BLACK
Arredondo
Aung
Becker
Colebeck
Eggleston
Goodspeed
Gundale
Klubberud
Lor
Merriam
Parranto
Senaratna
Simon
Tenesaca
Viner
Wengelewski
Williamson
Coach: Viktor Adamcsek

*Additional players have been placed on the 2004-2005-2006 Girls Red team

2004/05 Boys
BLACK   RED GOLD   WHITE
Anderson Assefa Amann Bautista
Bollinger Danielson Boukari Banderas-Infante Diaz
Chinksso Elnour Burgos Galdamez Guachichulca
Cohen Fowler Cruz Hassan
Dalu Halloran Gezahegn Kaufman
Dominguez Hoyt Gulenchyn Lee
Gonzalez Inthaly Keefe Meeh
Khadar Lancaster Lightner Min
Lay Manzi Loftus-Vasquez Morales Fierros
Lee, A. Meza Lubega Nelson
Lee, S. Muhire Magana Ortiz
McGill Ortega Midden Peres
Monger Ramirez Mora Gonzalez Phanthurakse
Moseman Renner Mukurazita Rangel
Moua, K. Royalty Odegard Rodriguez Gomez Jr
Mu, E. Schlukebier Smith Selim
Plen St. Fleur Straub Vasquez
Saw, S. Suleiman Tuma Walkosz
Sherian Sullivan Vang Wangh
Treichel Valle Vigil Coach: Carlos Albornoz
Webster Wah Wallraff
Wriedt Coach: John Swallen Willy
Coach: Joe Bell Coach: Russ Turner
2004/05/06 Girls
BLACK   RED
Bergstrom Alldredge
Bosin Delgado
Browne Flores, A.
Cardona, E. Galvez Vargas
Cardona, L. Guillen
Carrillo-Quinones Htoo
Charpentier Lundy
Collins McCormick
Guetschow McRoberts
Isaacson Meh
Jones Nelson
Lyons, R. Olson
Noteboom Rodkewich
Paleen Speikers
Perla Staloch
Przybilla Tjaden
Sandy Wilhelm
Vance Winsell
Voorhees Yaeger
Voshell
Waska
COACH: Iba Ndwa COACH: Jamie Hagg